Coinbase CEO: ‘Bitcoin is een betere vorm van geld dan goud’

De CEO van Coinbase heeft Bitcoin een betere vorm van geld dan goud genoemd, waarbij hij verwijst naar de schaarste, draagbaarheid, deelbaarheid, bruikbaarheid en prestaties.
‘Bitcoin is een betere vorm van geld’
De CEO van Coinbase, Brian Armstrong, heeft Bitcoin (BTC) een betere vorm van geld dan goud genoemd. Deze opmerking volgt op de tegenstand van gouverneur Lesetja Kganyago van de South African Reserve Bank (SARB) tegen het opzetten van een Strategic Bitcoin Reserve in de Verenigde Staten. Daarbij stelde Kganyago de strategische waarde van Bitcoin als een overheidsreserve in twijfel.
Hier haakte Armstrong op in door de voordelen van Bitcoin ten opzichte van goud te benoemen in een bericht op X (Twitter):
Today, Bitcoin’s market cap of ~$2T represents about 11% of gold’s market cap of ~$18T.
Bitcoin is a better form of money. It has the decentralization and scarcity of gold, but better divisibility, portability, and (i think) even fungibility. It’s relatively harder to tell if… https://t.co/DJJxj4EA6n pic.twitter.com/51LSKaU49a
— Brian Armstrong (@brian_armstrong) January 23, 2025
In dit bericht laat Armstrong weten dat Bitcoin ‘een betere vorm van geld’ is. Hierbij benoemt hij voordelen als decentralisatie en schaarste, die goud ook heeft, maar ook betere deelbaarheid, draagbaarheid en fungibiliteit. Ook merkte hij op dat de marktkapitalisatie van Bitcoin, van ongeveer $2 biljoen, 11% van de ongeveer $18 biljoen marktkapitalisatie van goud omvat.
Hierna sprak Armstrong zijn vertrouwen uit dat de marktkapitalisatie van Bitcoin die van goud in de komende vijf tot tien jaar zou kunnen overtreffen. Dit maakt Bitcoin reserves belangrijker dan goudreserves. Daarom betoogt hij dat landen met goudreserves zouden moeten overwegen om minimaal 11% van die reserves aan Bitcoin toe te wijzen. Hieraan voegde hij toe:
“Als de VS hier vooroploopt met een strategische Bitcoin reserve, denk ik dat veel van de G20 zullen volgen.”
Commentaar van Kganyago op Bitcoin reserves
Het gedetailleerde bericht van Armstrong volgt op een discussie op het World Economic Forum (WEF) in Davos, waar Kganyago zijn scepsis uitsprak over regeringen die Bitcoin reserves aanhouden. De gouverneur van de SARB verwierp het idee om te lobbyen voor een bepaald bezit zonder strategische intentie. Daarbij benadrukte Kganyago de historische voorbeelden van goud als waardeopslag:
“Goud heeft een geschiedenis, er was ooit een gouden standaard, valuta’s waren gekoppeld aan goud. Maar als we nu Bitcoin zeggen, wat dan met platina of steenkool? Waarom houden we geen strategische rundvleesreserves, of schapenvleesreserves, of appelreserves aan? Waarom Bitcoin?”
Kganyago beschreef het debat als een kwestie van openbaar beleid, die bredere betrokkenheid vereist en waarschuwde ervoor dat industrieën hun producten niet op de maatschappij afdwingen.
Bitcoin als best presterende activum van het afgelopen decennium
Als reactie hierop benadrukte Armstrong de staat van Bitcoin als het best presterende activum van het afgelopen decennium. Hij benadrukte dat overheden Bitcoin moeten beschouwen als een waardeopslag en hun bezittingen geleidelijk moeten vergroten. Zo liet hij weten:
“Het begint misschien met 1% van hun reserves, maar na verloop van tijd zal het gelijk of groter worden dan de goudreserves.”