Disclaimer
Wanneer je via affiliate links in onze content een aankoop doet, kunnen wij een commissie verdienen zonder extra kosten voor jou. Door deze website te gebruiken ga je akkoord met onze algemene voorwaarden en privacybeleid.

Pi Network lanceert eerste Hackathon sinds Open Network – kan oktober de doorbraak worden?

Pi network hackathon 896
Leestijd
3 Min
Leestijd
3 Min

 

Pi Network organiseert zijn eerste Hackathon sinds de lancering van het Open Network in februari. Het evenement moet ontwikkelaars aanmoedigen om concrete toepassingen voor de munt te bouwen. Er liggen prijzen klaar ter waarde van 160.000 PI, de grootste beloning die het project tot nu toe heeft uitgedeeld.

Grootste push richting echte apps

De Hackathon start op 21 augustus en loopt tot 15 oktober. Het winnende team krijgt 75.000 PI, de nummers twee en drie respectievelijk 45.000 en 30.000. Deelname is open voor iedereen, maar er geldt één belangrijke voorwaarde: deelnemers moeten door de Pi-KYC heen zijn. Daarmee wil de Core Team het netwerk veilig en legitiem houden, maar tegelijk vormt dit een drempel voor veel pioniers die nog wachten op goedkeuring.

De focus ligt dit keer niet op marketing of speculatie, maar op het bouwen van toepassingen die passen binnen de mainnet-richtlijnen. Daarmee probeert Pi Network te laten zien dat de munt meer is dan een belofte.

Timing richting oktober

De keuze voor een afsluiting half oktober is opvallend. Juist dan verwacht de bredere cryptomarkt meer volatiliteit. Er staan beslissingen over Amerikaanse ETF’s op de agenda, terwijl Bitcoin zijn dominantie ziet terugvallen. Mocht dat samenvallen met een altcoinseizoen, dan kan een zichtbaar en bruikbaar Pi-ecosysteem extra aandacht krijgen.

In de community klinkt hoop dat Pi Network die golf kan meepakken. De Hackathon wordt gezien als de eerste echte test voor de bruikbaarheid van de munt.

Mogelijke tweede migratie

Naast de Hackathon gonst het van de geruchten over een tweede migratie. Hierbij zouden extra liquiditeit en referral-bonussen on-chain worden gebracht. Voor veel pioniers die al jaren wachten, zou dat eindelijk een stap zijn richting verhandelbaarheid.

Tegelijk waarschuwen sommigen dat zonder meer liquiditeit op externe beurzen, nieuwe apps mogelijk weinig gebruikers trekken. De Hackathon kan dus momentum geven, maar lost niet alle structurele problemen in één keer op.

Met deze Hackathon probeert de Core Team de discussie te verleggen: weg van wachten op noteringen, richting bouwen aan bruikbaarheid.

Conclusie

Voor Pi Network voelt deze Hackathon als een lakmoesproef. De beloningen zijn groter dan ooit, de timing richting oktober is strategisch, en de community staat op scherp. Als er daadwerkelijk nuttige apps uitkomen, kan Pi zich eindelijk losmaken van het imago van een stilstaand project. Maar zonder concrete toepassingen en bredere liquiditeit blijft het risico dat de munt in dezelfde kringetjes blijft ronddraaien.

Best wallet - betrouwbare en anonieme wallet

Best wallet - betrouwbare en anonieme wallet

  • Meer dan 60 chains beschikbaar voor alle crypto
  • Vroege toegang tot nieuwe projecten
  • Hoge staking belongingen
  • Lage transactiekosten
Let op: cryptocurrency is een zeer volatiele en ongereguleerde investering. Doe je eigen onderzoek.
Wij hanteren een strikt redactioneel beleid dat gericht is op feitelijke nauwkeurigheid, relevantie en onpartijdigheid. Onze content, gecreëerd door vooraanstaande experts uit de industrie, wordt nauwgezet beoordeeld door een team van ervaren redacteuren om te zorgen voor naleving van de hoogste normen in rapportage en publicatie.

Door: Raul Gavira

Crypto expert

Ik ben Raul Gavira, een schrijver en redacteur met meer dan 5 jaar ervaring in de crypto-industrie. Als liefhebber van blockchain vind ik het leuk om verschillende onderwerpen te behandelen, waaronder dApps, airdrops, altcoins, nieuwe projecten, trends en nieuws....