Disclaimer
Wanneer je via affiliate links in onze content een aankoop doet, kunnen wij een commissie verdienen zonder extra kosten voor jou. Door deze website te gebruiken ga je akkoord met onze algemene voorwaarden en privacybeleid.

Ripple bevestigt: er komt een Euro stablecoin op de XRP Ledger

Glanzende digitale euro komt uit Europees bankgebouw als symbool voor financiële autonomie van de EU 1152

 

In een belangrijke ontwikkeling voor het XRP ecosysteem heeft Cassie Craddock, de Managing Director van Ripple voor het Verenigd Koninkrijk en Europa, officieel bevestigd dat er een Euro stablecoin zal worden uitgegeven op de XRP Ledger. 

Ripple in de Europese stablecoinmarkt

Met deze stap positioneert Ripple zich aan de voorhoede van de snel ontwikkelende Europese stablecoinmarkt. De introductie van een stablecoin die is gekoppeld aan de euro sluit aan op de digitale ambities van Europa en de opkomende wet- en regelgeving rond crypto. Ripple onderstreept hiermee niet alleen zijn toewijding aan gereguleerde financiële innovatie, maar vergroot ook de praktische toepassingen van de XRP Ledger.

De keuze voor de XRP Ledger als de infrastructuur voor deze stablecoin benadrukt het vertrouwen in XRPL als een snelle en schaalbare blockchain. Met eigenschappen zoals razendsnelle transactieverwerking, lage kosten en ingebouwde ondersteuning voor uitgegeven munten, biedt XRPL een ideaal platform voor het uitrollen van cryptomunten.

Europese regelgeving

Het tijdstip van de lancering is opvallend: de EU regelgeving Markets in Crypto-Assets (MiCA) treedt in 2024 volledig in werking en biedt eindelijk duidelijkheid in het Europese crypto landschap. Ripple’s initiatief komt precies op tijd en laat zien dat het bedrijf niet schuw is van regulering. Integendeel, het zoekt deze juist op. Daarmee onderscheidt het zich duidelijk van partijen die worstelen met de meer vijandige regelgeving in de Verenigde Staten.

Dutch Blockchain Week - Grootste Web3 event van Nederland

Dutch Blockchain Week - Grootste Web3 event van Nederland

  • Dutch Blockchain Week 2025: 19-25 mei in Amsterdam.
  • Sprekers: Europese Commissie, BitMEX, Tether, ABN Amro, DNB.
  • Bitcoinmagazine.nl: Hoofdmediapartner met exclusieve updates.

 

1
Wij hanteren een strikt redactioneel beleid dat gericht is op feitelijke nauwkeurigheid, relevantie en onpartijdigheid. Onze content, gecreëerd door vooraanstaande experts uit de industrie, wordt nauwgezet beoordeeld door een team van ervaren redacteuren om te zorgen voor naleving van de hoogste normen in rapportage en publicatie.

Door: Gijs Smit

Gijs heeft veel ervaring binnen de crypto wereld in het schrijven van long-form en nieuws artikelen. Met zijn verregaande kennis van de markt en goede skills om moeilijke materie simpel te verwoorden is hij een echte aanwinst voor Bitcoin Magazine. Gijs heeft brede marktkennis en is jaren gelede...

Array
(
    [0] => 215807
    [1] => 214685
    [2] => 215111
    [3] => 216389
    [4] => 214673
)