
XRP, de cryptomunt van Ripple, is een van de grootste schitteraars van de afgelopen maand. De koers is verschillende keren over de kop gegaan, en heeft zo zijn jarenlange verliezen in korte tijd weten weg te spoelen.
Volgens handelslegende Peter Brandt heeft XRP zelfs de “krachtigste grafiek van de hele cryptowereld”, nu het na lange tijd uit een technisch patroon is gebroken.
XRP op weg naar $ 48,12?
De XRP koers is de afgelopen weken – sinds Donald Trump begin vorige maand de Amerikaanse presidentsverkiezingen won – ontzettend hard gestegen. En daar heeft de XRP-gemeenschap lang op moeten wachten. Eigenlijk sinds 2018 is XRP steeds verder weggezakt op de ranglijst. Tot de grote frustratie van velen, aangezien het allemaal kwam door de inconsequente en vijandige aanpak van de Securities and Exchange Commission (SEC).
Ripple werd vier jaar geleden voor de rechter gedaagd omdat het volgens de financiële toezichthouder de federale effectenwetgeving zou hebben overtreden met zijn XRP-verkoop. Dit is vanaf het begin een grote last op de schouder geweest van de XRP koers. Niet voor niets wat het in de vorige bullmarkt (2020-2021) niet eens een nieuwe all-time high kon bereiken.
Maar met Donald Trump aan het roer gaat er een hoop veranderen. Het anti-crypto beleid moet plaatsmaken voor duidelijke en gunstige regels. En men hoopt natuurlijk dat de strijdbijl met de SEC nu eindelijk begraven kan worden.
Vlak voor de Amerikaanse verkiezingen betaalden investeerders nog $ 0,50 per XRP-token, maar vorige week werd de hoogste prijs sinds 2018 bereikt van $ 2,90. Dat weerspiegelt een stijging van bijna 500%.
Zoals de beroemde analist Brandt aantoont op socialmediaplatform X, heeft XRP dankzij deze rally zijn oplopende driehoekspatroon aan de bovenkant weten te verlaten. “Dit is de krachtigste grafiek in de hele cryptowereld”, aldus Brandt.
https://twitter.com/PeterLBrandt/status/1865537858120917482
De jarenlange onderdrukking kan nu eindelijk achter ons worden gelaten, en het is nu de grote vraag hoe ver dit de XRP koers in de huidige bullrun gaat brengen. Analist Ali Martinez is optimistisch en heeft een conservatief doel van $8,40. In het meest optimistische scenario zou XRP volgens hem zelfs tot $48,12 kunnen stijgen.
https://twitter.com/ali_charts/status/1865720166514040862
Ripple heeft weer de wind van voren – dit is waarom
Trump had tijdens zijn verkiezingscampagne al aan het cryptoland beloofd om SEC-voorzitter Gary Gensler, die op zijn zachtst gezegd wordt gehaat door crypto-investeerders, direct te ontslaan als hij herkozen zou worden. Gensler kondigde een tijdje geleden al zelf zijn ontslag aan en Trump heeft crypto-voorstander Paul Atkins naar voren geschoven om hem op te volgen.
Wellicht dat het juridische geschil tussen Ripple en de SEC dan eindelijk tot een schikking zou kunnen komen. Maar er komt in ieder geval een nieuw tijdperk aan waarin cryptobedrijven niet langer het land uit worden gejaagd. En dankzij de rechtszaak is XRP de enige crypto waar regelgevende duidelijkheid voor is in de Verenigde Staten.
Er zitten ook nog enkele andere bullish ontwikkelingen in de pijpleiding voor XRP. Er liggen namelijk verschillende aanvragen op tafel voor Amerikaanse XRP-beursfondsen en Ripple staat ook nog op het punt om zijn eigen RLUSD-stablecoin op de markt te brengen.