Disclaimer
Wanneer je via affiliate links in onze content een aankoop doet, kunnen wij een commissie verdienen zonder extra kosten voor jou. Door deze website te gebruiken ga je akkoord met onze algemene voorwaarden en privacybeleid.

VanEck vraagt toestemming voor fonds met bitcoin & goud futures

683

VanEck wil een nieuw bitcoinfonds oprichten. De fondsmanager heeft een nieuwe aanvraag gedaan bij de Amerikaanse Securities and Exchange Commission (SEC).

Het gaat om het VanEck Gold and Bitcoin Strategy ETF. Zoals de naam al doet vermoeden zitten er twee zaken in het fonds: goud en bitcoin (BTC).

Koop gemakkelijk en snel Bitcoin bij Bitvavo. Ga aan de slag en betaal geen handelskosten voor je eerste aankoop tot €1.000 !

VanEck wil onder andere aan de slag met bitcoin futures op de Chicago Mercantile Exchange (CME). Er is géén echte bitcoin mee gemoeid. Het fonds maakt alleen gebruik van derivaten en zal niet zelf overgaan tot het kopen van BTC.

Het fonds wordt actief gemanaged. Dat betekent dat VanEck zal gaan schuiven met de allocatie van het fonds.

Naast goud en bitcoin futures wil VanEck nog meer doen met het fonds. In de aanvraag wordt duidelijk dat ze ook aan de slag willen met op de beurs verhandelde goudfuturescontracten, bitcoin-futurescontracten (“Bitcoin-futures”), op de beurs verhandelde en over-the-counter (“OTC”) goudgekoppelde instrumenten en gepoolde beleggingsvehikels, inclusief op de beurs verhandelde producten (“ETP’s”) die blootstelling bieden aan goud en/of bitcoin.

Kortom: VanEck wil een financieel product op de markt brengen dat meelift op de industrie rondom bitcoin en goud.

Wij hanteren een strikt redactioneel beleid dat gericht is op feitelijke nauwkeurigheid, relevantie en onpartijdigheid. Onze content, gecreëerd door vooraanstaande experts uit de industrie, wordt nauwgezet beoordeeld door een team van ervaren redacteuren om te zorgen voor naleving van de hoogste normen in rapportage en publicatie.

Door: Robin Heester

Robin is een zeer ervaren Bitcoin schrijver. Sinds 2016 is hij al bezig met cryptocurrency. Nu al geruime tijd vooral bezig met Bitcoin. Hup Bitcoin! :)...

Lees meer over SECVanEck
Array
(
    [0] => 215807
    [1] => 218092
    [2] => 218585
    [3] => 216389
    [4] => 217574
)