Luno ontvangt licentie in Frankrijk

Bitcoin beurs Luno heeft een licentie voor digitale activaserviceproviders (DASP) ontvangen van de Franse toezichthouders. De firma kan nu cryptovaluta aanbieden aan klanten in Frankrijk.
Luno is ook bezig om een extra licentie te verkrijgen via de Autorité des Marchés Financiers (AMF), de toezichthouder op de aandelenmarkt van het land. Dat is een vergunning die nog aan geen enkel DASP-bedrijf is toegekend.
Volgens Luno CEO en medeoprichter Marcus Swanepoel is regulering een essentiële stap naar meer adoptie van cryptomunten zoals bitcoin.
Luno maakt deel uit van de Digital Currency Group, die meer dan $40 miljard onder zijn beheer heeft en ’s werelds grootste blockchain-investeerder is.
In mei verleende Frankrijk Binance ook een DASP-licentie, nadat de beursgigant een investering van €100 miljoen ($102 miljoen) in het land aankondigde en een samenwerking aanging met de in Parijs gevestigde startup-incubator Station F.
Also read
Eerste Franse bank krijgt licentie om bitcoin te mogen verkopen
Binance ontvangt officiële goedkeuring in Frankrijk
Grote Franse bank gaat bitcoin bewaren