FTX neemt Japanse bitcoinbeurs Liquid over

FTX neemt de Japanse exchange Liquid over, zo maakt laatstgenoemde partij bekend.
De overname voor een onbekend bedrag omvat de Liquid Group én alle onderliggende bedrijfsentiteiten zoals Quoine Corporation en Quoine Pte.
In 2014 was Quoine één van de eerste cryptobeurzen die in Japan een licentie kreeg van waakhond FSA.
Liquid is een van de grotere beurzen van Japan met een handelsvolume van 83 miljoen dollar de afgelopen 24 uur.
Gebruikers van Liquid kunnen – op de korte termijn – gebruik maken van de handelsfuncties van FTX, zoals het openen van (risicovolle) derivaten op tal van crypto’s met een maximale hefboom van x20.
Daarmee is FTX een belangrijke concurrent van Binance en Bybit.
Overnametocht
FTX is onlangs gewaardeerd op 32 miljard dollar in een financieringsronde C waarin het 400 miljoen dollar uit de markt wist te halen.
Dat geld wordt deels ingezet om wereldwijd te groeien. Fusies en overnames is een voor de hand liggende optie om te groeien én om gereguleerd te worden.
Het Amerikaanse handelsplatform is namelijk gereguleerd op de Bahama’s en proberen in elk land een aparte handelslicentie te bemachtigen.
De aparte Amerikaanse entiteit FTX.US, eerder bekend als LedgerX maar ook gekocht door FTX, wordt gewaardeerd op 8 miljard dollar. Deze heeft een volledige licentie om bitcoin futures aan te bieden.
Also read
Bitcoin beurs FTX stelt verlanglijst op voor Amerikaans Congres
Bitcoin beurs FTX sluit deal met Washington Wizards
Canadees pensioenfonds steekt miljoenen in bitcoinbeurs FTX
Wil je op de hoogte blijven over alle ontwikkelingen? Kom dan eens
langs in onze Telegram chat, en download
ook vooral onze Android
Nieuws app
of iOS Nieuws
app!