Disclaimer
Wanneer je via affiliate links in onze content een aankoop doet, kunnen wij een commissie verdienen zonder extra kosten voor jou. Door deze website te gebruiken ga je akkoord met onze algemene voorwaarden en privacybeleid.

Nederlander die 39.842 bitcoin kocht moet 17 maanden cel in wegens witwassen

1772

Een 35-jarige Nederlander is tot 17 maanden gevangenisstraf veroordeeld wegens witwassen
door middel van bitcoin. Dat heeft het gerechtshof in Den Haag bepaald.

De zaak is aan het rollen gekomen in het onderzoek IJsberg
van de fiscale opsporingsdienst (FIOD). Daaruit blijkt dat de veroordeelde tussen januari
2013 en maart 2015 heeft gehandeld in grote hoeveelheden bitcoin.

Koop gemakkelijk en snel Bitcoin bij Bitvavo. Ga aan de slag en betaal geen handelskosten voor je eerste aankoop tot €1.000 !

Hij kocht deze bitcoin in met contanten. De deals vonden grotendeels plaats in fastfoodketens in de regio Rijnmond.

De ingekochte bitcoin verkocht hij vervolgens via online wisselkantoren, op beurzen of andere geldhandelaren. Die opbrengst in euro’s nam hij dan weer contant op om er weer nieuwe bitcoin van te kopen.

In totaal heeft de verdachte maar liefst 39.842 bitcoin gekocht. Tegen de huidige marktprijs gaat het om een bedrag van 1,2 miljard euro (!). Maar destijds ging het om veel lagere eurobedragen per bitcoin.

Zie hieronder een voorbeeld van één van zijn ontvangende adressen. Op 2 februari 2013 kocht de verdachte 838 bitcoin voor een bedrag net boven de 12.000 euro. Dat is omgerekend 14 euro per bitcoin.

Nederlander die 39.842 bitcoin kocht moet 17 maanden cel in wegens witwassen

Het Haagse hof acht het bewezen dat de verdachte zich twee jaar lang schuldig heeft gemaakt
aan witwassen en het ‘faciliteren van de aan het criminele vermogen onderliggende criminaliteit’.

Ook is de verdachte veroordeeld voor een mishandeling die
tijdens een transactie plaatsvond.

Also read

Oplichter opgepakt met 29.000 bitcoin

 

Man verliest $200.000 in bitcoin na advies op dating app

 

Wij hanteren een strikt redactioneel beleid dat gericht is op feitelijke nauwkeurigheid, relevantie en onpartijdigheid. Onze content, gecreëerd door vooraanstaande experts uit de industrie, wordt nauwgezet beoordeeld door een team van ervaren redacteuren om te zorgen voor naleving van de hoogste normen in rapportage en publicatie.

Door: Redactie

Het redactie account wordt gebruikt voor artikelen waar meerdere schrijvers, editors en journalisten aan werken. Met onze gezamenlijke kennis, kunde en opgeteld meer dan 50 jaar ervaring met schrijven en binnen de crypto wereld, kan je er zeker van zijn dat wij weten waarover we schrijven. We hebben...

Array
(
    [0] => 221166
    [1] => 222313
    [2] => 221387
    [3] => 220613
    [4] => 222472
)